Pinterest obrázek můžete prohlížet i hodnotit |
tam si také připichujete svoje zajímavé fotografie s poznámkami co se vám líbí nebo co chcete podniknout. Bez zbytečných komentářů si prohlížíte i jiné obrázky podle vašeho zájmu. A obrázky jsou velmi zajímavé, pěkné řazené podle skupin zájmu.
V prosinci 2009 začal vývoj internetové stránky Pinterest. Tvůrcem projektu je Ben Silbermann, hladký chod zajišťuje tým jménem Cold Brew Labs z Kalifornie. Od března 2010 jsou stránky otevřeny ve fázi přístupné beta verze. Když v srpnu uveřejnil časopis Time seznam padesáti nejlepších webů roku 2011, Pinterest se objevil mezi nimi. V lednu 2012 získal Pinterest už více než jedenáct milionů unikátních uživatelů. Co do efektivnosti návštěv stránek přes odkazy na sociálních a jiných sítích se Pinterestu podařilo zdolat i takové značky, jako je YouTube či Google+, a vyrovnat se vyhledávači Google či Twitteru.
-
Sociální síť Pinterest je právě o sdílení fotografií. Vznik Pinteresu se datuje do roku 2009, zájem internetové veřejnosti však vzbudila až ve druhé polovině roku 2011. Od té doby její sláva strmě rostla. Pinterest ještě v únoru 2012 nenabízel možnost klasické registrace. Uživatel se mohl do komunity připojit pouze na pozvání, respektive po žádosti o přijetí. Přesto se vyšvihla mezi významné internetové projekty a o její unikátnosti hovoří i registrace takové osoby jakou je Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku.
Název sítě se odvozuje od slova "pin", což znamená připíchnout a "interest", tj. zájem. Cílem uživatele je tak podobně jako u klasické fyzické nástěnky připichovat na svůj profil zajímavé obrázky a fotografie a sdílet je s ostatními uživateli. Server tak nabízí podobné služby jako stránky pro sdílení fotek, uživatel však nemusí jenom nahrávat soubory z počítače. Především odkazuje na obrázky v internetu. Některé připomímky zpochybňují správné nakládání s autorskými právy a ochranou duševního vlastnictví. To je ovšem i problém u jiných sociálních sítí třeba Facebooku nebo Google+. Co se dá na tyto weby, musí se počítat s tím, že to bude sdíleno.
Kromě fotografií ale může uživatel nahrávat videosoubory nebo diskutovat k obrázkům.